Przejdź do treści

Wycieczki dla grup autokarem i samolotem|Wyjazdy na wino i piwo

Wycieczka do Belgii ze zwiedzaniem Brukseli
Wycieczka do Belgii ze zwiedzaniem Brugii

Wycieczka do Belgii dla grup i firm

Wycieczka do Belgii to oferta wyjazdu do najciekawszych i najładniejszych belgijskich miast. W odróżnieniu od większości ofert innych biur, program wycieczki koncentruje się tylko na Belgii i daje możliwość spokojnego zwiedzania połączonego z czasem wolnym w zwiedzanych miejscach. W czasie wyjazdu zaplanowane jest zwiedzanie Brukseli (możliwe jest także wejście do Parlamentu Europejskiego), Brugii, Gandawy (Gent) oraz Mechelen.

Wyjazd można zorganizować jako wycieczkę firmową, wycieczkę dla nauczycieli lub uczniów czy też dla członków organizacji społecznych.

Uroki Belgii
(6 dni)

Proponowany program wycieczki:

1 dzień

Wyjazd z Polski z umówionego miejsca w godzinach nocnych lub wczesnych godzinach porannych i przejazd przez Niemcy w stronę granicy z Belgią. W czasie przejazdu możliwe jest zorganizowanie postoju, np. w Weimarze na krótki spacer po mieście. Po spacerze dalszy przejazd do hotelu tranzytowego w Niemczech. Zakwaterowanie w godzinach wieczornych, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i dalszy przejazd do Belgii do Brukseli. Po przyjeździe do miasta rozpoczęcie zwiedzania od Placu Pałacowego z Pałacem Królewskim i przejście w stronę Kościoła św. Jakuba i Kościoła Najświętszej Marii Panny na Sablon oraz wzgórza Mont des Arts z placem, na którym znajduje się pomnik konny króla Alberta I oraz budynek Biblioteki Królewskiej. Następnie przejazd do Łuku Triumfalnego w Parku Pięćdziesięciolecia (Parc du Cinquantenaire) z Łukiem Triumfalnym oraz wizyta w Dzielnicy Europejskiej z możliwością wejścia do Parlamentu Europejskiego. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu; zakwaterowanie oraz obiadokolacja i nocleg.

3 dzień

Śniadanie i wyjazd na dalsze zwiedzanie Brukseli. Spacer do Katedry św. Michała i Guduli do Wielkiego Placu z Ratuszem, a następnie do słynnej rzeźby Manneken Pis (Sikający Chłopiec) i dalej do budynku Giełdy Brukselskiej oraz Kościoła św. Mikołaja. Ostatnimi punktami spaceru będą rzeźba Jeanneke Pis (Sikająca Dziewczynka) i pasaż handlowy Galeria św. Huberta. Po zwiedzaniu czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim przejazd w stronę Atomium i następnie do  Mechelen. Po przyjeździe spacer po mieście w stronę Kościoła św. Piotra i Pawła oraz Teatru i Wielkiego Placu z Ratuszem. Następnie przejście do Katedry św. Rumbolda oraz ulicy handlowej IJzerenleen. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień

Śniadanie i wyjazd do Brugii, która ze względu na liczne kanały nazywana jest Flamandzką Wenecją, a której zabytkowe centrum zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. Po przyjeździe spacer po historycznej części miasta w stronę budynków byłego Szpitala św. Jana, którego część przeznaczona jest na ekspozycję obrazów Hansa Memlinga oraz do gotyckiego Kościoła Najświętszej Marii Panny. Dalej przejście do Rynku Miejskiego z Dzwonnicą i Ratuszem oraz do Bazyliki Świętej Krwi. Czas wolny do dyspozycji grupy i następnie rejs łodzią po kanałach miejskich. Po rejsie późny obiad w restauracji, a po nim powrót do hotelu na nocleg.

5 dzień

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Gandawy (Gent). Po przyjeździe spacer po historycznym centrum miasta do średniowiecznego Zamku Gravensteen oraz Mostu św. Michała, przy którym wznosi się Kościół św. Michała. Dalej przejście do XIV-wiecznej Wieży Miejskiej Het Belfort oraz do Katedry św. Bawona. Czas wolny do dyspozycji grupy, a po nim wyjazd w drogę powrotną do Polski.

6 dzień

Powrót do Polski do miejsca wyjazdu w godzinach południowych.

Cena:

Kalkulowana indywidualnie na podstawie specyfikacji otrzymanej od Klienta
Aby otrzymać indywidualną ofertę dla Państwa grupy proszę o kontakt z biurem

Wycieczka do Belgii jest jedną z propozycji LIPSA TRAVEL

Oferta skierowana jest do grup zorganizowanych

Sprawdź podobne wycieczki:

Na piwo do Belgii

 Bruksela i Brugia

 Paryż